PŘÍRODNÍ ZAHRADY

Přírodní zahrady

Naše zahradní středisko se zabývá realizací zahrad, jejich rekonstrukcí či úpravou, a samozřejmě i údržbou zeleně.

Zabýváme se ale také projektováním zahrad (nebo jejich částí).

Máte projekt a hledáte někoho, kdo Vám zahradu zrealizuje?

Neváhejte se nám ozvat. Přijedeme se podívat k Vám na zahradu a vše prodiskutujeme. Následně Vám, na základě konzultace, připravíme a zašleme cenovou nabídku realizace. Dále se domluvíme na termínu realizace, a můžeme začít.

Stejně budeme postupovat i v případě zájmu o údržbu zahrady. Údržbou se myslí například sečení trávníku, řez stromů a střih keřů, dosazení chybějících rostlin v záhonech, a tak podobně.

Vytvoříme Vám projekt na míru.

Vaše zahrada by měla být místem, které budete opravdu milovat, a kde budete rádi trávit svůj čas. Abychom toho docílili, první věc, která se odehraje ještě před samotným projektováním, je konzultace u Vás na zahradě. Na konzultaci si popovídáme o všem, co máte a nemáte rádi, kdy se cítíte dobře, co od zahrady očekáváte, a tak dále. Kvalitní první konzultace je nejdůležitějším podkladem pro návrh zahrady. Nebojte se tedy sdělit projektantovi vše, co Vás napadne.

Potom už následují jednotlivé části projektu. Těmi jsou:

Koncept – jedná se o funkční rozvržení vaší zahrady, o rozmístění ploch jako jsou travnaté plochy, zpevněné plochy, cesty, chodníčky, záhony, umístění solitérních stromů, a tak dále. Obsahuje také inspirační fotografie pro lepší představivost. Koncept může být jeden, ale i dva nebo více.

Studie – Poté, co se klient vyjádří ke konceptu/konceptům, bude vytvořeno jedno finální konceptuální řešení, kterému říkáme studie.

Vizualizace – dle Vašich požadavků Vám vytvoříme kvalitní vizualizace, tedy náhledy do Vaší budoucí zahrady. Vizualizace mohou být vytvořeny na základě finální studie, ale za určitých okolností mohou koncept a studii i nahradit. Přesné vizualizace vychází z osazovacího plánu. Pro náročné klienty můžeme vytvořit video – procházku po budoucí zahradě. Je jen na Vás, co si vyberete.

Osazovací plán – vychází z finální studie. Pro realizaci je nezbytnou součástí projektu. Obsahuje přesné rozmístění rostlin v zahradě, jejich počet a seznam použitých druhů. Je podkladem pro rozpočet realizace a realizaci samotnou. K osazovacímu plánu, respektive k seznamu rostlinných druhů, vytváříme také fotogalerii rostlin, aby náš klient přesně viděl, jak vypadají, ale také aby mohl včas zakročit, kdyby se mu nějaký druh vyloženě nelíbil.

Dále může projekt obsahovat například: technický detail složitějšího prvku (jako je například pergola), rozměry a vytyčení záhonů, terénní úpravy.

Sami si můžete určit, které součásti projektu budete chtít, a které naopak ne, od toho se bude odvíjet i jeho cena.

Po první konzultaci Vám vždy zašleme konkrétní cenovou nabídku projektu. Cenu projektu lze přizpůsobit Vašim finančním možnostem (například vynecháním některé ze součástí kompletního projektu).

První tři konzultace jsou zdarma, další mohou být zpoplatněny.

Těšíme se na spolupráci!

KONTAKT:

Ing. Anna Vagová

Tel.: + 420 728 239 658

e-mail: vagova@drevovysocina.cz

Ukázka studie
Ukázka konceptu
Ukázka osazovacího plánu
Ukázky vizualizace